onsemi Expands its Silicon Carbide Fab in the Czech Republic

Rožnov pod Radhoštěm, Česká republika, 21. 9. 2022 –

Share

16násobné zvýšení kapacity výroby desek karbidu křemíku (SiC) v průběhu dalších dvou let reaguje na dramaticky zvyšující se poptávku po mikročipech.

Rožnov pod Radhoštěm, Česká republika, 21. 9. 2022 – společnost onsemi (Nasdaq: ON), přední dodavatel inteligentních technologií pro napájení a snímání, dnes slavnostně otevřela rozšířenou výrobu polovodičových desek na bázi karbidu křemíku ve svém závodě v Rožnově pod Radhoštěm. Slavnostního ceremoniálu a stříhání pásky se zúčastnila řada významých hostů, v čele se zástupcem Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Zbyňkem Pokorným – ředitelem odboru brownfields a rozvoje inovačního podnikání, hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem a starostou města Rožnov pod Radhoštěm Jiřím Pavlicou, a další významní hosté, kteří svou přítomností dokazují důležitost této události a výroby polovodičů v České republice.

Výroba leštěných desek karbidu křemíku a epitaxních desek karbidu křemíku byla zahájena v již existujícím závodě pro výrobu polovodičových křemíkových desek a čipů v Rožnově v roce 2019. Stávající výrobní prostory nebyly dostatečné a expanze výroby polovodičových desek karbidu křemíku si vyžádala rekonstrukci další budovy, která začala v loňském roce. Během následujících dvou let tento expanzní projekt zvýší kapacitu výroby desek karbidu křemíku 16krát a do konce roku 2024 vytvoří 200 pracovních míst. Do expanze výroby karbidu křemíku v Rožnově pod Radhoštěm doposud společnost onsemi investovala více než 150 mil USD a plánuje investovat dalších 300 mil USD v průběhu roku 2023. Za investice do výroby SiC byla nedávno společnost onsemi oceněna Asociací pro zahraniční investice AFI za významný počin v oblasti investic v České republice.

„Ve spojení s expanzí našeho závodu v Hudsonu (New Hampshire, USA) pro výrobu krystalů karbidu křemíku tyto zvýšené výrobní kapacity onsemi poskytují našim zákazníkům jistotu, že pokryjeme dramaticky rostoucí poptávku po řešeních na bázi karbidu křemíku”, řekl Simon Keeton, výkonný viceprezident a generální ředitel skupiny Power Solutions v onsemi. „Plná kontrola nad výrobním řetězcem v oblasti karbidu křemíku a špičková efektivita našich produktů potvrzuje pokrok onsemi směrem ke světové jedničce v oblasti SiC.“

Karbid křemíku umožňuje efektivní využití elektrické energie v elektromobilech, při nabíjení elektromobilů a v energetické infrastruktuře a je důležitým článkem cesty k dekarbonizaci. Produkce polovodičů na bázi karbidu křemíku v onsemi začíná růstem SiC krystalů v závodě v Hudsonu (New Hampshire, USA), dále pokračuje výrobou leštěných a epitaxních SiC desek v Rožnově pod Radhoštěm a je zakončena výrobou SiC čipů v závodě v Bucheonu v Koreji.

Odkazy:

 • www.onsemi.com
 • www.kariera-onsemi.cz
 • O společnosti onsemi
  onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa. Společnost onsemi figuruje v žebříčku Fortune 500 a je zařazena do indexu S&P 500®. Více o společnosti se dozvíte na www.onsemi.com.

  onsemi a logo onsemi jsou ochrannými známkami společnosti Semiconductor Components Industries, LLC. Všechny ostatní známky a jména produktů, které se objevují v tomto dokumentu, jsou registrovanými obchodními známkami příslušných držitelů.

  About onsemi

  onsemi (Nasdaq: ON) is driving disruptive innovations to help build a better future. With a focus on automotive and industrial end-markets, the company is accelerating change in megatrends such as vehicle electrification and safety, sustainable energy grids, industrial automation, and 5G and cloud infrastructure. onsemi offers a highly differentiated and innovative product portfolio, delivering intelligent power and sensing technologies that solve the world’s most complex challenges and leads the way to creating a safer, cleaner, and smarter world. onsemi is recognized as a Fortune 500® company and included in the S&P 500® index. Learn more about onsemi at www.onsemi.com.

  ###

  onsemi and the onsemi logo are trademarks of Semiconductor Components Industries, LLC. All other brand and product names appearing in this document are registered trademarks or trademarks of their respective holders. Although the Company references its website in this news release, information on the website is not to be incorporated herein.

  If you are a member of the press and are interested in receiving onsemi press releases via email, please complete the form below.

  * Full Name

  * Email

  * Media you represent

  * Press Category

  *Required fields

  Choose your prefered language. You can choose more than one.