Product services, tools and other useful resources related to FQP33N10
Buy/Parametrics Table
Search
Close Search
Products:
1
Share
Product Groups:
Orderable Parts:
1
Product
Status
CAD Models
Compliance
Package Type
Case Outline
MSL Type
MSL Temp (°C)
Container Type
Container Qty.
ON Target
Channel Polarity
Silicon Family
Package Name
Type
Gate Level
Wide SOA Mosfets
Configuration
OPN in older Technology
V(BR)DSS Min (V)
RDS(on) Max @ VGS = 10 V (mΩ)
Vgs (V)
Vgs(th) Max (V)
ID Max (A)
PD Max (W)
RDS(on) Max @ VGS = 2.5 V (mΩ)
RDS(on) Max @ VGS = 4.5 V (mΩ)
Qg Typ @ VGS = 4.5 V (nC)
Qg Typ @ VGS = 10 V (nC)
Ciss Typ (pF)
Qgd Typ @ VGS = 4.5 V (nC)