O společnosti

Společnost ON Semiconductor (Nasdaq: ONNN) nabízí inovativní řešení pro energeticky úspornou elektroniku, která napomáhají globálnímu snižování spotřeby energií. Společnost nabízí ucelené portfolio polovodičových součástek a řešení, která mají široké využití v automobilovém průmyslu, komunikačních technologiích, počítačové technice, spotřební elektronice, průmyslové technice, LED osvětlení, lékařské elektronice, vojenství a letectví i v aplikacích pro napájení.

Součástí nadnárodní skupiny firem s více než 30 000 zaměstnanci jsou i tři společnosti se sídlem v České republice (Rožnov pod Radhoštěm a Brno), které zaměstnávají více než 1850 zaměstnanců a zabývají se návrhem integrovaných obvodů, výrobou křemíkových desek a výrobou polovodičových čipů.


ON Semiconductor Czech Republic

Výrobní společnost ON Semiconductor Czech Republic vznikla v roce 2003 fůzí společností TESLA SEZAM (výroba polovodičových čipů) a TEROSIL (výroba křemíku). Obě uvedené společnosti byly nástupnickými organizacemi bývalého státního podniku TESLA, na jehož tradici současná polovodičová výroba navazuje.

Společnost má v současné době více než 1650 zaměstnanců a sídlí v Rožnově pod Radhoštěm.


SCG Czech Design Center

Návrhové středisko integrovaných obvodů bylo založeno v roce 1994 pod názvem Motorola Czech Design Center. Od roku 1999, kdy došlo k oddělení polovodičové divize od společnosti Motorola, nese společnost současný název SCG Czech Design Center.

Společnost má v současné době téměř 300 zaměstnanců a sídlí v Rožnově pod Radhoštěm.


ON Design Czech

Návrhové středisko integrovaných obvodů vzniklo v druhé polovině devadesátých let jako pobočka belgické společnosti Alcatel Microelectronics. V roce 2002 se společnost Alcatel Microelectronics spojila s firmou AMI Semiconductor, která se tak stala i novým majitelem brněnského vývojového centra. Od roku 2008 je společnost součástí nadnárodní skupiny ON Semiconductor a nese název ON Design Czech.

Společnost má v současné době více než 150 zaměstnanců a sídlí v Brně.


Your request has been submitted for approval.
Please allow 2-5 business days for a response.
You will receive an email when your request is approved.
Request for this document already exists and is waiting for approval.